Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Nanjing Metrosu, şehir merkezine ve banliyölere hizmet veren 5 metro hattı ve 6 banliyö treni hattından oluşuyor. Her satırın kendi seri numarası ve renk tanımı vardır: 1 (mavi), 2 (kırmızı), 3 (yeşil), 4 (mor), 10 (bej), S1 (turkuaz), S3 (açık leylak), S6 (lila ) S7 (kül pembesi), S8 (turuncu), S9 (sarı). Nanjing metro hatlarının toplam uzunluğu 427 km olup 191 istasyon yolcuların hizmetine açılmıştır. Nanjing metrosu çalışma saatleri 6:00 - 0:00 arasındadır.

Fiyat

Nanjing metrosunun ücreti mesafeye bağlıdır ve 2 ila 15 CNY arasında değişmektedir. Tek seferlik bir bilet, jeton şeklinde yapılır. Kolaylık ve tasarruf için, tüm toplu taşıma araçlarında ve şehirdeki birçok mağazada geçerli olan Nanjing Public Utility IC Card "Jinlingtong" temassız elektronik kartı kullanılarak ücretler ödenebilir. Metroda kartla ödeme yaparken, metrodan otobüse aktarırken - , otobüste - indirim uygulanır. Normal bir akıllı kart için güvenlik teminatı 25 CNY, kişisel kart için 30 CNY'dir. Minimum depozito tutarı 50 CNY, maksimum 1000 CNY'dir.

Ödeme

Biletler ve kartlar, otomatlarda ve her Nanjing metro istasyonundaki bilet gişelerinde satılmaktadır. Makineler 50 CNY'ye kadar madeni para ve banknot kabul etmektedir. Bilet veya kart turnike tarayıcısına yapıştırılmalı ve seyahatin sonuna kadar saklanmalıdır. Çıkışta kart okuyucuya takılmalıdır (ücret ondan tahsil edilecektir) ve bilet turnikedeki özel bir deliğe yerleştirilmelidir. Bilet ücreti veya karttaki bakiyeyi aşarsa turnike açılmaz. Aradaki fark turnikelerin yanında bulunan veznelerde ödenebilir ve karta makinede yükleme yapılabilir.