Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Лінії

Метрополітен Порту складається із 6 ліній, кожна з який позначається своєю літерою та кольором: А (синя), B (червона), C (зелена), D (жовта), E (фіолетова), F (помаранчева). Всього для обслуговування пасажирів працює 82 станції. Загальна довжина шляхів становить 70 км. Час роботи метро Порту: з 6:00 до 1:00.

Ціна

Вартість проїзду в метрополітені Порту залежить від кількості перетинаємих зон та варіюється від 1,20 до 5,15 EUR. Квиток, виконаний у вигляді смарт-карти Andante Azul, діє у всіх видах громадського транспорту. При першій покупці він обійдеться 0,6 EUR, а потім його можна поповнювати і використовувати необмежену кількість разів. Для економії можна придбати 11 квитків за 12 - 52,00 EUR або квиток на 24 години, вартістю 4,15 - 18,00 EUR в залежності від перетинаємих зон. Для туристів є квитки з необмеженим числом поїздок і зон Andante Tour на 24-72 години за 7-15 EUR. Місячні абонементи за ціною від 31,15 до 127,10 EUR доступні з картою Andante Gold. Вартість самої карти – 6 EUR.

Оплата

Квитки на метро можна придбати в автоматах, фірмових магазинах Andante та в туристичних бюро по місту. Для оплати приймаються готівка та банківські картки. Якщо у вас немає картки Andante Azul, то при першій поїздці у автоматі спочатку треба оформити покупку самої картки, а потім вибрати потрібну кількість поїздок. При наявності картки, її треба вставити у спеціальний лоток в автоматі та поповнити на потрібну суму. Турнікетів у метро Порту немає. При вході квиток треба обов’язково активувати за допомогою валідатора, інакше він буде вважатися недійсним і вам буде загрожувати штраф. У громадському транспорті Порту працюють контролери.