Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Linie metra w Amsterdamie i godziny kursowania

Metro w Amsterdamie składa się z 52 stacji na pięciu liniach podziemnych i naziemnych: Ringlijn 50 (zielona), Amstelveenlijn 51 (pomarańczowa), 52 Noord/Zuidlijn (niebieska), Gaasperplaslijn 53 (czerwona) i Geinlijn 54 (żółta). Zachowaj ostrożność podczas przesiadek, ponieważ na tej samej stacji mogą znajdować się do czterech linii. Zawsze zwracaj uwagę na stację końcową i numer potrzebnej linii. Trzymaj się tej samej zasady przy wyborze peronu: są one oddzielone torami na stacjach metra w Amsterdamie. Łączna długość linii wynosi 42,5 km. Godziny pracy: od 6 rano do północy.

Koszt biletów i podróży metrem w Amsterdamie

Koszt przejazdu metrem w Amsterdamie to 3,40 €. Bilet w formie karty jest ważny przez godzinę od momentu aktywacji przy kasie biletowej i może być używany nie tylko w metrze, ale także w innych środkach komunikacji miejskiej (tramwaje i autobusy). Są też tzw. karnety tranzytowe: Są też tak zwane karnety tranzytowe: na 24 godziny – 9,00 €, na 48 godzin – 15,00 €, na 72 godziny – 21,00 €, na 96 godzin – 26,50 €, na 120 godzin – 33,00 €, za 144 godziny – 37,50 €, za 168 godzin – 41,00 €. Dodatkowo w metrze, a także w innych środkach komunikacji miejskiej można korzystać z doładowywanej karty OV-chipkaart. Koszt tej karty to 0,50 EUR.

Jak kupić bilety i zapłacić za metro w Amsterdamie

Bilety można kupić w automatach biletowych znajdujących się na stacjach. Nie wyrzucaj biletu do końca podróży; możesz go potrzebować przy wychodzeniu ze stacji. Karty sprzedawane są w specjalnych kasach biletowych, które znajdują się na stacjach. Można je również kupić w sklepach na terenie całego miasta. Informujemy, że lokalizacje kas biletowych można sprawdzić na oficjalnej stronie Amsterdamskiego Metro.