Copyright © 2023 Discover Ukraine LLC.

Лінії

Амстердамський метрополітен складається із 52 станцій, розділених між чотирма підземними та надземними лініями: Ringlijn 50 (зелена), Amstelveenlijn 51 (помаранчева), Gaasperplaslijn 53 (червона) і Geinlijn 54 (жовта). При посадці на поїзд треба бути дуже уважним, адже на одній станції можуть сходитися до чотирьох ліній, тож завжди варто звертати увагу на кінцеву станцію і номер потрібної лінії. Такого ж принципу треба дотримуватися при виборі платформи – перони на станціях амстердамського метрополітену розділені колією. Загальна довжина ліній становить 42, 5 км. Час роботи метро з 6:00 до 0:00.

Ціна

Вартість проїзду в амстердамському метро – € 3.20. Квиток, виготовлений у вигляді картки, дійсний одну годину з моменту активації в турнікеті і може використовуватися не тільки в метро, але і в наземному транспорті (трамваях і автобусах). При цьому існують так звані абонементи: на 1 день – € 8.00, на 2 дні – € 13.50, на 3 дні – € 19.00, на 4 дні – € 24.50, на 5 днів – € 29.50, на 6 днів – € 33.50, на 7 днів – € 36.50. Також проїзд можна сплачувати накопичувальною карткою OV-chipkaart, яка діє у всіх видах транспорту. Вартість оформлення картки – € 0,50.

Оплата

Квитки можна придбати в автоматах, розташованих на станціях. Квиток треба зберігати до закінчення поїздки – він може знадобитися при виході зі станції. Карти можна придбати в спеціальних касах, які є на кількох станціях кожної з ліній метрополітену, а також у точках продажу по місту. Дізнатися адреси пунктів продажу карток можна на офіційному сайті Амстердамського метро.