Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Kahire Metrosu, yolculara hizmet vermek için 74 istasyonun faaliyet gösterdiği üç hattan oluşmaktadır. Kahire metrosunun her hattının kendi seri numarası ve renk tanımı vardır: 1 (mavi), 2 (kırmızı), 3 (yeşil). Kahire metro ağının uzunluğu 89,4 km'dir. Kahire metrosu çalışma saatleri: 5:00 - 0:00.

Fiyat

Kahire metrosunda bilet fiyatı, geçen istasyon sayısına bağlıdır. Rota boyunca 2 ila 8 istasyon arası bir yolculuk, 9 ila 15 istasyon arasında - 5 EGP, 16 istasyondan fazla - 7 EGP olmak üzere 3 EGP'ye mal olacak. Kahire metro bileti, manyetik şeritli tek kullanımlık sarı kağıt kart şeklinde yapılır. Ücret, 100 EGP'ye kadar kapasiteye sahip şarj edilebilir bir akıllı kart kullanılarak ödenebilir. Akıllı kartın maliyeti 10 EGP'dir.

Ödeme

Kahire metro biletleri ve akıllı kartlar, bilet gişelerinden ve bilet makinelerinden satın alınabilir. Ödeme için madeni paralar ve küçük banknotlar kabul edilir. Kahire metrosunun bilet gişesinden bilet alırken, gerekli miktarı önceden hazırlamak daha iyidir, aksi takdirde kasiyer büyük olasılıkla size biletlerde değişiklik verecektir.
İstasyona giriş ve Kahire metrosundan çıkış turnikelerden yapılmaktadır. Bilet, çıkışta ibraz etmeniz istenebileceği için seyahatin sonuna kadar saklanmalıdır. Aksi takdirde, on kat para cezası ödemek zorunda kalacaksınız.