Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Guangzhou metrosu, on hattan ibarettir. Her hattın sıra numarası veya adı ve renk işareti var: 1 (sarı), 2 (lacivert), 3 (turuncu), 4 (yeşil), 5 (kırmızı), 6 (mor), 7 (filizi), 8 (firuze), Guangfo Metro (lime) ve Zhujiang APM (mavi). Yolculara 190 istasyon hizmet verir. Hatların toplam uzunluğu, 308,7 kilometredir. Çalışma Yang Cheng Tong saatleri 6:00’dan 00:00’ya kadardır.

Fiyat

Seyahat ücreti, mesafesine bağlı olarak CNY 2 – 14 dâhilinde çeşidi değişir. Tek seyahat jetonundan başka CNY 20 ücretli 1 günlük ve CNY 50 ücretli 3 günlük abonman biletleri var. Seyahat, bütün kamu taşıtlarında geçerli Yang Cheng Tong tamamlanabilen dokunmasız kartı ile de ödenebilir. Bu kartla ödeyerek seyahatlerin sayısına bağlı indirimi alırsınız. Kart düzenleme fiyatı CNY 30’dur. Kart, CNY 10’un katı olan tutarında tamamlanabilir. Kartı geri verip CNY 20 geri alabilirsiniz. Hesap bilançosu geri verilmez.

Ödeme

Jetonlar ve kartlar gişelerden ve bilet otomatlarından satılır. Otomatlar, ancak nominal değeri CNY 0.5 ve CNY 1 olan madeni para ve nominal değeri CNY 5 ve CNY 10 olan banknotlar kabul ederler. İstasyona girişte kart veya jeton turnikenin okuyucuna bastırılıp seyahat sonuna saklanmalıdır. Çıkışta paranın hesaptan çıkarılması için kart okuyucuya yine bastırılmalıdır jeton ise turnikedeki özel deliğe koyulmalıdır. Seyahat ücreti, bilet fiyatını ve kart bilançosunu aşarsa turnike açılmaz. Fark, turnikelerin yanında bulunan gişelerde ödenmelidir kart ise otomatta tamamlanabilir.