Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Лінії

Метрополітен Гуанчжоу налічує чотирнадцять ліній. Кожна з них має свій порядковий номер або назву і колір: 1 (жовта), 2 (синя), 3 (помаранчева), 4 (зелена), 5 (червона), 6 (фіолетова), 7 (світло-зелена) 8 (бірюзова ), 9 (аквамарин), 13 (оливкова), 14 (коричнева), Guangfo Metro (салатова), Zhujiang APM (блакитна), Haizhu Tram (малахіт). Для обслуговування пасажирів працює 190 станцій. Загальна довжина ліній 308,7 км. Час роботи метро Гуанчжоу: з 6:00 до 0:00.

Ціна

Вартість проїзду залежить від відстані поїздки та варіюється від 2 до 14 CNY. Крім одноразового жетону, існують проїзні квитки на 1 день (20 CNY) і на 3 дні (50 CNY). Проїзд також можна сплачувати накопичувальною безконтактною карткою Yang Cheng Tong, яка діє в усіх видах громадського транспорту. При оплаті карткою ви отримуєте знижку, яка залежить від кількості поїздок. Вартість оформлення картки – 30 CNY. Поповнювати її потрібно на суму, кратну 10 CNY. Картку можна повернути, отримавши назад 20 CNY. Залишок на рахунку не повертається.

Оплата

Жетони та картки продаються у касах та квиткових автоматах. Автомати приймають тільки монети номіналом 0.5 CNY і 1 CNY та купюри номіналом в 5 і 10 CNY. При вході на станцію картку або жетон слід докласти до зчитувального пристрою турнікету і зберігати до кінця поїздки. На виході картку потрібно знову прикласти до зчитувального пристрою для списання коштів, а жетон вставити в спеціальний отвір у турнікеті. Якщо вартість проїзду перевищує вартість квитка або баланс на карті, турнікет не відкриється. Різницю необхідно буде сплатити в касах, розташованих поруч з турнікетами, а картку можна поповнити в автоматі.