Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Hamburg metrosu, yer üstünde, üstgeçitlerde ve yer altında bulunan, 91 istasyon kapsayan U1 (lacivert), U2 (kırmızı), U3 (sarı) ve U4 (firuze) dört hattan ibarettir. Çalışma saatleri, pazar gününden çarşamba günğne kadar 4:00’ten 1:00’e kadar olup cuma ve cumartesi günleri gece gündüzdür. Genellikle trafik araları 5 – 10 dakika dâhilinde, gece vakti 20 dakika çeşidi değişir.

Fiyat

Hamburg metrosu istasyonları birkaç alanda bulunup her alanda kendi seyahat ücreti var. Mesela tek seyahatlik biletinin ücreti, seyahat uzunluğuna bağlı olarak €1.70 - €3.30 dâhilindedir. Etkinlenmesinden beri ertesi gün saat 6:00’ya kadar geçerli, sınırsız sayıda seyahatler hakkı veren, €7.80 ücretli günlük abonman bileti de var. Ayrıca €13.70 ücretli bir alan içindeki, €17.90 ücretli iki alan içindeki bir haftalık ve €52.20 ücretli bir alan içindeki ve €68.20 ücretli iki alan içindeki bir aylık abonman biletleri de var.

Ödeme

Biletler ve kartlar, metro istasyonlarında bulunan otomatlardan ve bilet gişelerinden satın alınır. Biletler otobüslerde de satın alınabilir. İstasyonuna girişten önce bilet özel otomatta etkinlenmelidir. Hamburg metrosunda turnikeler olmayıp kontrolcular biletleri etkin denetler. Trenlerdeki kapıların otomatikman açılmadığını hesaba katılmalıdır. Kapı açmak için düğme basılmalı veya kapıda bulunan kol çekilmelidir.