Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Kuala Lumpur süratli raylı taşıma sistemi, 156 istasyonun çalıştığı 9 hattan ibarettir. Hatlar üç ayrı operatör tarafından işletilerek her birinin kendi adı ve renk işareti var. Rapid operatörünün hatları, KL Monorail (filizi), Kelana Jaya Line (pembe), Ampang Line (turuncu), Sungai Buloh-Kajang Line (yeşil) ve BRT Sunway Line (koyu yeşil)’dur. KTM operatörünün hatları, Seremban Line (lacivert) ve Port Klang Line (kırmızı)’dır. Hava limanı operatörünün hatları, Line (mor) ve KLIA Transit Line (firuze)’dir. Çalışma saatleri, pazartesi gününden cumartesi gününe kadar 6:00’dan 23:40’a olup pazar ve bayram günlerinde 23:10’a kadardır.

Fiyat

Kuala Lumpur’un ayırıcı niteliği, seyahat ücreti belirleme karmaşık sistemidir: istasyonlar arasındaki mesafeye bağlı olup MYR 0.80 – 12 çeşidi değişebilir. Her operatörün kendi bilet tipi olup aktardığınızda uygun operatörün yeni bilet satın almalısınız. Hava limanı hattında seyahat, çıkış ve varma istasyonlarına bağlı olarak MYR 2.00 – 55’e çıkacak.

Ödeme

Jetonlar istasyonlarda bulunan hem gişelerden hem otomatlardan satın alınabilir. Seyahatin ücretini düzgün hesaplamak için bilet satın alındığında başlangıç ve son istasyonlarını göstermelisiniz.