Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Nagoya metrosu, 6 hattında bulunan 83 istasyondan ibarettir. Her hattın kendi ismi, harf ve renk işareti var: H – Higashiyama Line (sarı), M – Meijō Line (mor), E – Meikō Line (mor ve beyaz), T – Tsurumai Line (mavi), S – Sakura-dōri Line (kırmızı), K – Kamiiida Line (pembe). Hatların toplam uzunluğu 89.1 kilometredir. Çalışma saatleri 5:00’ten 0:00’e kadardır.

Fiyat

Seyahat ücreti, bütün yolların ayırıldığı, toplamda beş olan tarife alana bağlıdır. Biletinin ücreti 1. alanda JPY 200, 2. alanda JPY 240, 3. alanda JPY 270, 4. alanda JPY 300, 5. alanda JPY 330’dur. Çocuk bileti, tam ücretin P’dir. Bundan başka JPY 740 ücretli 1 günlük ve JPY 600 ücretli 1 tatil günü biletleri var. Seyahat, çeşitli indirimler ve primler alarak Macana dokunmasız kartıyla ödenebilir.

Ödeme

Biletler ve kartlar, her istasyonda bulunan terminallerden nakit para karşılığında veya banka kartı yardımıyla satın alınır. Turnikeden geçmek için bilet özel deliğe atılıp ters tarafında geri alınıp seyahat sonunda saklanmalıdır. Varma istasyonunda bilet turnikedeki özel deliğe yine atılmalıdır. Tek seyahat bileti içinde kalıp 1 günlük bileti geri verilir. Kartla ödemede, para hesaptan çıkarılması için kart turnikedeki özel gişeye götürülmelidir.