Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Rotterdam metrosu 2 hatta bulunan 62 istyasyondan ibarettir. Hatların kolları olup renk ve harf ile işaretlenen 5 yol işler: A (yeşil), B (sarı), C (kırmızı), D (mavi) ve E (lacivert). Metro, Rotterdam merkezini dolaylarıyla bağlar. Harların uzunluğu 55.3 kilometredir. Metronun çalışma saatleri, pazartesi gününden cuma gününe kadar 5:30’dan 00:30’a kadardır. Cumartesi günü saat 07:00, pazar günü ise saat 08:00 çalışmaya başlar.

Fiyat

Abonman biletinin ücreti EUR 4.50’tür. Bilet 2 saatlik içinde geçerli olup bütün kamu taşıtlarında kullanılabilir. Aşağıdaki abonman bileti tipleri de var: EUR 9.50 ücretli 1 günlük, EUR 59 ücretli 2 ay. Ayrıca EUR 7.50 karşılığında OV tamamlanabilen akıllı kart satın alınıp yardımıyla seyahat ödenebilir. Turistler için kamu taşıtlarında sınırsız sayıda seyahatler ve görülecek yerlerin, bazı lokantaların ve eğlencelerin % indirimli ziyareti hakkı veren Welcome kartı da var. Bu kartı 1 günlük ücreti yetişlinler için EUR 15,50.

Ödeme

Biletler ve kartlar, bütün metro istasyonlarında ve diğer kamu taşıtlarının duraklarında bulunan özel bilet otomatlarından şehirdeki dükkanlarda ve mağazalarda satın alınabilir. Bazı abonman bileti tipleri tramvay ve otobüs şoförlerinden satın alınabilir. Bilet etkinlemek için kart turnikedeki özel gişeye götürmelisiniz. Çıkışta bilet, kontrolcu tarafından istenebilir çünkü onu atmayınız.