Copyright © 2023 Discover Ukraine LLC.

Лінії

Стамбульський метрополітен складається із 6 ліній, на яких працює 88 станцій. Кожна лінія має свій номер і колір: M1 (червоний), M2 (зелений), M3 (блакитний), M4 (рожевий), M5 (фіолетовий), M6 (коричневий). Вони з'єднані між собою підземним тунелем Marmaray через протоку Босфор. Загальна довжина шляхів метро Стамбулу – 90,5 км. Час роботи: з 6:00 до 0:30.

Ціна

Вартість одноразового квитка (жетона), який діє на всіх видах рейкового транспорту, становить 7 TRY. Проїзд також можна оплатити накопичувальною карткою Istambulkart, яка дійсна у всіх видах громадського транспорту. В цьому випадку одна поїздка обійдеться майже вдвічі дешевше – 2,60 TRY. Вартість самої картки 6 TRY. Ці гроші можна отримати назад, повернувши картку, проте гроші, які залишилися на рахунку картки, не повертаються. Пересадки в стамбульському транспорті платні, їх вартість дорівнює вартості проїзду.

Оплата

Жетони продаються в автоматах, розташованих на кожній станції метро. Вони приймають монети і купюри. Картку Istambulkart можна придбати в автоматах на деяких станціях та в багатьох кіосках по місту. Поповнити картку можна як у точках продажу, так і в спеціальних автоматах, що встановлені на багатьох станціях. Вони приймають тільки купюри. Щоб пройти на станцію, жетон треба опустити в отвір в турнікеті, а карту прикласти до зчитувального пристрою.