Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Інфо

Стамбульський метрополітен, заснований 3 вересня 1989 року, є не тільки найстарішим, але й найбільшим метрополітеном у Туреччині. Хоча коріння метро сягає 1875 року, коли було відкрито першу лінію підземної залізниці, важливо зазначити, що ця історична лінія відрізняється від сучасного Стамбульського метро. Початковий сегмент стамбульського метро складався з п'яти станцій, які з'єднували історичний район Фатіх Стамбула з сусіднім районом Байрампаша. Сьогодні стамбульське метро має розгалужену мережу, яка включає 11 ліній.
Працюючи як високоефективний і швидкий вид громадського транспорту в гамірному турецькому мегаполісі, Стамбульське метро забезпечує щоденне пересування понад 2 мільйонів пасажирів. Лінії метро, що охоплюють міський ландшафт, забезпечують повне покриття, з’єднуючи ключові райони міста та з’єднуючи європейський та азіатський сектори через тунель під Босфором. Варті уваги напрямки, до яких можна дістатися на метро, включаючи головні залізничні станції Стамбула - Сіркеджі та Хайдарпаша, аеропорт Стамбула та круїзний порт Каракой. Близькість до станцій метро забезпечує легкий доступ до таких знакових пам'яток Стамбула, як Блакитна мечеть Султанахмет, собор Святої Софії, палац Топкапи, Галатська вежа та Цистерна Базиліка.
Стамбульський метрополітен працює під керівництвом кількох незалежних транспортних організацій і є невід’ємною частиною ширшої екосистеми громадського транспорту Стамбула разом із автобусами, метробусами, трамваями та фунікулером. Ціна одного квитка на метро в Стамбулі становить 30 TRY і дійсна виключно на лінії покупки. Смарт-картка Istambulkart є економічною та зручною для безперебійних подорожей усіма видами громадського транспорту. З Istambulkart вартість поїздки знижується до 15 TRY.
Входи до стамбульського метро легко впізнати, позначені впізнаваним знаком із зображенням літери M на червоно-синьому тлі. Кожна станція продумано оснащена ескалаторами, ліфтами, а часто і траволаторами. Внутрішня атмосфера стамбульського метро характеризується сучасним утилітарним підходом до дизайну. Спрощена естетика, ефективні системи навігації та тактильна підлога для людей із вадами зору є визначальними рисами. Кілька станцій, у тому числі Bakırköy і Atatürk Havalimani, а також станції Tunel демонструють вигадливі керамічні панелі Iznik, прикрашені національними мотивами та захопливими пейзажами Стамбула.
На станціях стамбульського метро представлено поєднання острівних і прибережних платформ, які обслуговують сучасні та старіші поїзди, що складаються з 4-6 вагонів, сконфігурованих у безперервний поїзд. Вагони метро оснащені автоматизованими дверима, що забезпечує швидкий і безперебійний вхід і вихід пасажирів.

Лінії

Стамбульський метрополітен складається з 11 ліній із 137 діючими станціями та 56 станціями, що будуються. Кожна лінія має свій номер і колірне позначення: M1A і M1B (червоні), M2 (зелені), M3 (блакитні), M4 (світло-рожеві), M5 (темно-фіолетові), M6 (коричневі), M7 (світло-рожеві), М8 (синій), М9 (жовтий), М11 (бузковий). Лінія Мармарай з'єднує європейську та азіатську частини Стамбула. Мармарай вважається окремою лінією, але деякими станціями з'єднаний зі стамбульським метро. Загальна протяжність трас становить 191 км. Понад 2,5 мільйона людей щодня користуються стамбульським метро, трамваєм і фунікулером. Графік роботи: з 6:00 до 0:30.

Ціна

У вас є можливість оплачувати проїзд у метро за допомогою електронних одноразових квитків або проїзних карток Istanbulkart. Крім того, Istanbulkart може запропонувати зручну та економічно ефективну оплату за різні види транспорту, включаючи автобуси, трамваї, пороми, лінію Мармарай, фунікулери та метро.
Для всіх видів залізничного транспорту вартість квитків становить 30 TRY за одну поїздку, 50 TRY за дві поїздки, 80 TRY за три поїздки, 90 TRY за п'ять поїздок і 170 TRY за десять поїздок. Якщо ви вирішите використовувати поповнювану картку Istanbulkart для своїх подорожей, вартість зменшується вдвічі до 15,00 TRY. Зверніть увагу, що сама картка Istanbulkart має початкову вартість 50 TRY.
Важливо зазначити, що будь-які пересадки в транспортній мережі Стамбула стягують додаткову плату, яка еквівалентна пільговому тарифу за одну поїздку.

Оплата

Ви можете легко придбати проїзні квитки в автоматах, які зручно розташовані на кожній станції метро чи трамвайній зупинці. Ці машини приймають монети, купюри та банківські картки як форми оплати. Для тих, хто зацікавлений у придбанні картки Istanbulkart, її можна придбати не лише в автоматах на вокзалах, але й у численних кіосках, розкиданих по всьому місту.
Щоб додати кредит на свою картку Istanbulkart, ви можете скористатися терміналами на станціях метро, зупинках легкорейкового транспорту та поромних терміналах. Крім того, у вас є можливість зручно поповнювати картку за допомогою спеціального мобільного додатку Istanbulkart Mobil. Під час входу на станцію просто піднесіть картку до зчитувача, розташованого на турнікеті, для безперешкодного доступу.