Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Napoli metrosu, üç metro hat ve üç banliyo treni hat dâhil altı hattan ibarettir. Her hattın kendi sıra numarası ve rengi var: 1 (sarı), 2 (lacivert), 3 (mora çalan koyu kırmızı), 4 (kırmızı), 5 (yeşil) ve 6 (mavi). Şu anda 50 istasyon mevcuttur. Yolların toplam uzunluğu 62 kilometredir. Çalışma saatleri 6:00’dan 23:00’e kadardır.

Fiyat

Abonman biletinin ücreti EUR 1.20’dir. Bütün kamu taşıtlarında geçerli, sınırsız sayıda seyahatler hakkı veren, EUR 1.70 ücretli 90 dakikalık bilet te var. Ayrıca EUR 4.20 ücretli 1 günlük, EUR 3.10 ücretli bayram veya tatil günü, EUR 12.50 ücretli bir haftalık ve EUR 35.00 bir aylık biletleri de var. EUR 21 karşılığında üç gün içinde geçerli, kamu taşıtlarında sınırsız sayıda seyahatler hakkı ve Napoli’nin temel görülecek yerlerinin indirimli ziyareti olanağı veren Campania-artecard kartı de satın alınabilir.

Ödeme

Abonman biletleri; gişelerden, istasyonların girişlerinde ve otobüs duraklarında bulunan özel otomatlardan ve Tabacchi denilen tütün dükkanlarından satın alınabilir. Tek seyahat bileti, girişte turnikeye atılıp çok seyahat bileti ise özel gişeye bastırılmalıdır.