Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Wuhan metrosu, şehrin merkezi kısmını banliyölerine bağlayan 11 hattan oluşuyor. Her satırın kendi seri numarası ve rengi vardır: 1 (mavi), 2 (pembe), 3 (açık kahverengi), 4 (açık yeşil), 5 (koyu kırmızı) 6 (koyu yeşil), 7 (turuncu), 8 ( gri), 11 (sarı), 16 (koyu pembe), 21 - Yangluo (eflatun). Wuhan metro ağının toplam uzunluğu 435 km ve yolcular için 282 istasyon açıldı. Wuhan Metrosu çalışma saatleri 06:00 - 00:00 arasındadır.

Fiyat

Wuhan metro ücreti mesafeye bağlıdır ve 2 ila 15 CNY arasında değişmektedir. Wuhan Metrosu için tek seferlik bir bilet, jeton şeklinde düzenlenir. Yolculuk, temassız elektronik kart - Wuhan Şehri Akıllı Kartı "Wuhan Tong" kullanılarak da ödenebilir. Kart, tüm toplu taşıma türlerinin yanı sıra Wuhan'daki mağaza ve süpermarketlerde geçerlidir. Wuhan metrosunda kartla yapılan ödemelerde ücrete %5 indirim uygulanacaktır. Normal bir akıllı kart için güvenlik teminatı 25 CNY'dir. Karta yatırılması gereken minimum tutar 30 CNY, maksimum ise 1000 CNY'dir.

Ödeme

Jetonlar ve kartlar, Wuhan Metrosu'ndaki her istasyonda kurulu olan otomatlarda satılmaktadır. Kartı otomatlardan veya mobil uygulamadan yükleyebilirsiniz. Wuhan metro istasyonuna girerken, kart veya jeton turnike okuyucusuna kaydırılmalı ve seyahatin sonuna kadar saklanmalıdır. Çıkışta kart okuyucuya tekrar takılmalı ve jeton turnikedeki özel bir deliğe yerleştirilmelidir. Bilet ücreti veya karttaki bakiyeyi aşarsa turnike açılmaz. Aradaki fark turnikelerin yanında bulunan danışma ofisinde ödenecek ve karta makinede kontör yüklenecektir.