Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Інфо

Брюссельське метро являє собою систему чотирьох ліній метро і трьох трамвайних ліній (преметро). Це єдине метро в Бельгії. Хоча про будівництво метро в столиці говорять ще з 1892 року, перша лінія з'явилася більш як через півстоліття. У 1969 році було завершено будівництво першої лінії підземного трамваю або передметро, а у вересні 1976 року була відкрита перша лінія метрополітену. Сьогодні Брюссельське метро – досить популярний вид громадського транспорту бельгійської столиці, який охоплює центральну частину міста і доходить до самих околиць. Брюссельське метро щодня перевозить близько чотирьохсот тисяч пасажирів. Брюссельське метро є одним з найкращих способів дістатися до Королівського палацу (Palais Royal de Bruxelles), парку Міні-Європа (Mini-Europe), середньовічних Халлепортських воріт (Porte de Hal) та інших визначних пам'яток. Ви також можете сісти на метро до центрального залізничного вокзалу Брюсселя (Gare de Bruxelles-Central) і найбільшого південного вокзалу (Brussels Midi), звідки курсують шатли до аеропорту Шарлеруа (Charleroi Brussels South) і потяги до аеропорту Завентем (L'aéroport de Bruxelles). -Національний).
Брюссельське метро управляється транспортною компанією STIB і є частиною єдиної мережі громадського транспорту бельгійської столиці, яка також включає автобуси, трамваї та міські електрички. Ціна квитка на метро в Брюсселі становить €2,10 при оплаті безконтактною банківською карткою, смартфоном або смарт-годинником. Квиток дійсний 1 годину на всі види громадського транспорту, що дозволяє здійснювати необмежену кількість пересадок. Для частих поїздок вигідніше придбати безконтактну картку MOBIB. Крім того, куплені квитки необхідно перевірити і зберігати до кінця поїздки - в брюссельському метро контролери дуже часто перевіряють їх на виході з вагона.
Усередині станцій брюссельського метро в основному досить чисто і просторо. Всюди багато інформаційних стендів, тому знайти вихід з метро або зробити перехід між лініями дуже просто і зручно.
Перони вокзалів часто обслуговують кілька напрямків, тому при посадці слід уважно дивитися, куди їде поїзд. Потяги брюссельського метро сучасні, чисті та мають автоматичні двері.

Лінії

Брюссельське метро складається з чотирьох ліній, які проходять через центральну частину міста, з'єднуючи його з віддаленими районами. На картах вони позначені цифрами та кольорами: М1 (фіолетовий), М2 (помаранчевий), М5 (золотий) і М6 (синій). У центрі міста лінії метро перетинаються з трамвайними лініями Т3 (зелена), Т4 (рожева), Т7 (золота), утворюючи так звану мережу пре-метро. Загальна протяжність ліній брюссельського метро становить 39,9 км, для обслуговування пасажирів відкриті 59 станцій. Час роботи брюссельського метро: з 5.30 до 0.30. У вихідні та святкові дні метро працює з 6:00.

Ціна

У метро Брюсселя існує кілька систем оплати проїзду, які відрізняються ціною та терміном дії квитків. Квитки на метро також дійсні для всієї системи громадського транспорту Брюсселя, трамваїв і автобусів. Для одноразових і нечастих поїздок найзручнішим способом буде оплата поїздок за допомогою безконтактної банківської картки, смартфона або смарт-годинника. У цьому випадку вартість однієї поїздки становить €2,10. Одноденні поїздки коштують 7,50 євро. При купівлі паперових квитків вартість проїзду становитиме €2,60, а денний квиток коштуватиме €8,00. Також можна оплатити проїзд поповнюваною карткою MoBIB, вартість якої становить €5. У цьому випадку разова поїздка обійдеться в €2,40, а необмежений проїзний абонемент на один день – €8,40. Картку MoBIB також можна поповнити квитками на 10 поїздок за ціною €16,80. Поїздка з аеропорту Брюсселя до центру міста коштуватиме 7,00 євро з безконтактною оплатою та 7,50 євро з паперовим квитком. Діти до 6 років можуть користуватися громадським транспортом у Брюсселі безкоштовно, якщо їх супроводжує дорослий з дійсним квитком.

Оплата

Ви можете придбати квитки та картки в торгових автоматах на станціях, які приймають монети та банківські картки. Щоб здійснити безконтактну оплату, достатньо доторкнутися банківською карткою, смартфоном чи смарт-годинником до турнікета в метро або валідатора, встановленого в трамваях і автобусах. При оплаті безконтактною банківською карткою, смартфоном або смарт-годинником. Квиток або поїздка, оплачена карткою, дійсна протягом 1 години на всіх видах громадського транспорту, що дозволяє здійснювати необмежену кількість пересадок. Квиток необхідно перевіряти під час кожної пересадки та зберігати до кінця поїздки.