Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Лінії

Шанхайський метрополітен налічує 14 ліній, кожна з яких має своє числове і колірне позначення: 1 (червона), 2 (салатова), 3 (жовта), 4 (пурпурна), 5 (фіолетова), 6 (пурпурна), 7 (помаранчева) , 8 (синя), 9 (блакитна), 10 (бузкова), 11 (коричнева), 12 (зелена), 13 (рожева), 16 (бірюзова). Для обслуговування пасажирів працює 337 станцій. Загальна довжина ліній 548 км. Час роботи метро Шанхая: з 5:30 до 23:30.

Ціна

Вартість проїзду в шанхайському метрополітені залежить від відстані поїздки і коливається від 3 до 14 CNY. Квиток діє протягом 3 годин тільки в метро і тільки в день його покупки. Щоб дістатися до аеропорту на лінії Maglev, потрібен інший квиток, вартістю 50 CNY (в обидві сторони – 80 CNY). Крім того, існують проїзні: на 1 день за 16 CNY і на 3 дні – за 45 CNY, які діють тільки в метро і не діють на лінії Maglev. Для зручності та економії проїзд можна сплачувати безконтактною накопичувальною карткою Public Transportation Card вартістю 20 CNY, яка діє в усіх видах громадського транспорту. Карту можна повернути, отримавши назад 20 CNY і залишок на рахунку.

Оплата

Квитки та картки продаються в автоматах, а також у касах на деяких станціях. Автомати приймають монети та купюри номіналом до 50 CNY, купити квиток за допомогою кредитної картки не вийде. Квиток або картку потрібно докласти до сканера турнікета і зберігати до кінця поїздки. На виході карту слід докласти до зчитувального пристрою (з неї зніметься вартість проїзду), а квиток – вставити в спеціальний отвір в турнікеті. Якщо вартість проїзду перевищує вартість квитка або баланс на карті, турнікет не відкриється. Різницю можна доплатити в касах, розташованих поруч з турнікетами, а картку поповнити в автоматі.