Copyright © 2023 Discover Ukraine LLC.

Лінії

Метрополітен Валенсії налічує 137 станцій, розташованих на 6 лініях метро і 3 лініях трамвая. Кожна лінія має свій порядковий номер та колір: 1 (жовта), 2 (рожева), 3 (червона), 4 (синя), 5 (зелена), 6 (бузкова), 7 (помаранчева), 8 (блакитна), 9 (коричнева). Довжина мережі валенсійського метро становить 156, 4 км. У будні дні метро Валенсії працює з 5:30 до 23:00, у вихідні та свята – з 6:00 до 23:30. Інтервал між поїздами становить 5-20 хвилин.

Ціна

Метро Валенсії поділено на 4 тарифні зони, від яких залежить вартість проїзду. Ціна квитка коливається від 1,50 до 3,90 EUR. За 2,90-7,40 EUR є квиток туди і назад. Купуючи квиток, потрібно доплатити 1 EUR за багаторазову карту Mobilis, яку потім можна поповнювати в касі або автоматі. Для економії можна купити квиток Bonometro на 10 поїздок за 7,20-20,00 EUR в залежності від зон поїздки або оформити смарт-картку TuiN. Ціна проїзду по картці TuiN істотно нижче – від 0,72 до 2 EUR. Якщо сума витрат за проїзд на поточний місяць складе 41-72 EUR в залежності від числа перетинаємих зон, поїздки стають безкоштовними.
Всі зазначені вище квитки та картки діють тільки у метро. За 9 EUR можна придбати квиток, дійсний 1,5 години у всіх видах громадського транспорту в межах центральної зони А. За 45-79,10 EUR можна купити місячний абонемент, що діє в метро, автобусах, трамваях і приміських поїздах. Для туристів є спеціальна картка Valencia Card на 1-3 дні за 15-25 EUR, що дає право на необмежений проїзд в громадському транспорті, а також знижки при відвідуванні місцевих визначних пам'яток, магазинів, ресторанів і кафе.

Оплата

Квитки можна придбати та поповнити в автоматах, а також звичайних касах, які є не на всіх станціях. Якщо з автоматом розібратися не виходить, можна звернутися за допомогою до співробітників метрополітену. Автомати приймають як готівку, так і банківські картки. При проході на станцію через турнікет, квиток потрібно докласти до кола справа. Вихід з метро також здійснюється через турнікет, тому квиток потрібно зберігати до кінця поїздки. На лініях метрополітену Валенсії працюють контролери.