Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Інфо

Барселонський метрополітен, відкритий у 1924 році, має багату історію. Його перша лінія, що складається з п'яти станцій, з'єднувала площі Каталонії та площі Лессепса. Протягом майже століття барселонський метрополітен розширився й охопив одинадцять ліній, більшість із яких є підземними. На даний момент барселонський метрополітен є втіленням зручності та швидкості в сфері громадського транспорту в столиці Каталонії.
Поряд зі станціями метро Барселони розташовані визначні пам’ятки міста, зокрема Тріумфальна арка, Святе Сімейство, Будинок Міла, Парк Гуель, Музей Пікассо тощо. Крім того, метро пропонує прямі маршрути до барселонського аеропорту Ель-Прат і центрального залізничного вокзалу Estación de Barcelona Sants.
Барселонський метрополітен функціонує під управлінням двох операторів, TMB і FGC, як частина інтегрованої транспортної мережі, яка включає автобуси, трамваї, фунікулери та приміські поїзди. Квиток на метро в Барселоні коштує 2,40 євро, що дає пасажирам право на 1 годину 15 хвилин поїздки всіма видами громадського транспорту. Для тих, хто часто подорожує або груп, квиток T-casual за 11,35 євро виявляється рентабельним варіантом, оскільки дозволяє здійснювати 10 поїздок, які можна розділити між кількома особами на одній станції.
Ідентифікація станцій метро Барселони позначена червоним ромбом із літерою M для TMB або помаранчевим прямокутником, прикрашеним двома білими дужками для FGC. Під цими маркерами на схемах станцій зображено схему метро Барселони та лінії, які обслуговує кожна станція. Усередині всіх станцій метро Барселони є три платформи, які пропонують пасажирам зручність посадки та висадки з обох боків поїзда, мінімізуючи затори та підвищуючи ефективність. Цей унікальний дизайн станції називають «Барселонським рішенням».
Барселонське метро вміщує поєднання сучасних і старовинних поїздів. Останні оснащені спеціалізованими кнопками або важелями для полегшення відкривання дверей. Аспектом, який заслуговує на увагу, є сполучення між станціями, які, на жаль, мають тенденцію бути вузькими, довгими та інколи тісними, що погіршує безперебійну подорож.

Лінії

Барселонський метрополітен складається із 11 ліній, які відрізняються між собою за кольором та номером: L1 (червона), L2 (лілова), L3 (зелена), L4 (жовта), L5 (темно-синя), L6 (фіолетова), L7 (коричнева) , L8 (рожева), L9 (помаранчева), L10 (блакитна), L11 (світло-зелена). Станції зручно розташовані як у туристичному центрі міста, так і в його віддалених районах. Довжина мережі метро Барселони становить 144,3 км, на яких розміщені 180 станцій. Метро працює з неділі по четвер з 5:00 до 0:00, по п'ятницях і святкових днях до 2:00, а в суботу поїзди курсують всю ніч.

Ціна

Вартість одноразового квитка становить € 2,40. Крім того, діють проїзні квитки різних типів: найпопулярніший – T-casual, що дає право на 10 поїздок, його вартість - € 11,35, що здешевлює поїздку в два рази. Також є квиток для необмеженої кількості поїздок на 2 дні – € 16,80, на 3 дні – € 23,70, на 4 дні – € 30,80, на 5 днів – € 38, на 1 місяць – 40 €.

Оплата

Придбати одноразові квитки та проїзні абонементи можна в автоматах і касах, розташованих на станціях. До сплати приймаються готівка і банківські картки. Прохід на станцію здійснюється через турнікети. При виборі платформи треба бути уважним. В метро Барселона працюють контролери, тому квиток варто зберігати до закінчення поїздки.