Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Лінії

Лондонський метрополітен налічує 270 станцій, розташованих на 11 лініях. У кожної лінії є своя назва та колір: Bakerloo (коричневий), Central (червоний), Circle (жовтий), District (зелений), Hammersmith & City (рожевий), Jubilee (сірий), Metropolitan (фіолетовий), Northern (чорний), Piccadilly (синій), Victoria (блакитний), Waterloo & City (бірюзовий). Більшість ліній мають розгалуження, і на них курсують поїзди із різними маршрутами, тому треба бути дуже уважним і звертати уваги на кінцевий напрямок потяга при посадці. На багатьох станціях метро можна здійснити пересадку на поїзди приміської залізниці та легкого метро. Загальна дожвина маршрутів метро Лондона складає 402 км. Час роботи: з 5.00 до 1:00 по буднях і з 7:00 до 1:00 у вихідні.

Ціна

Транспортна система лондонського метро розділена на дев'ять зон, від яких залежить тарифікація проїзду. Вартість одноразового квитка, дійсного на всіх видах рейкового транспорту, варіюється від 4.90 до 8.50 GBP залежно від зони та часу поїздки (в годину пік вона вище). Крім того, існують квитки на 1 день вартістю від 6.60 до 17.20 GBP, на 7 днів за ціною від 33.00 до 85.70 GBP залежно від тарифної зони. Проїзд також можна оплачувати за допомогою накопичувальної картки Oystercards. Карта безкоштовна, діє у всіх видах транспорту, а вартість проїзду при оплаті з її допомогою буде менше на 30-50%. Для туристів в продажу є Travel Card вартістю від 12.30 GBP на 1 день, від 33 GBP на 7 днів і від 126.80 GBP на місяць.

Оплата

Квитки можна придбати у касах або в квиткових автоматах, розташованих на кожній станції. Частина автоматів приймають монети, дрібні купюри та кредитні картки, інші – тільки монети, а деякі – тільки кредитні картки. Щоб пройти через турнікет, квиток необхідно опустити в спеціальний отвір, а картку докласти до жовтого кола. На виході процедуру слід повторити, так як оплата нараховується в кінці маршруту. На лініях лондонського метрополітену працюють контролери.