Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Інформація про метро Афін

Афінське метро є одним із найстаріших метрополітенів у світі. Його перша лінія була відкрита в 1869 році, всього через шість років після запуску лондонського метро. У своєму первісному вигляді він мав мало спільного з метро – це була наземна лінія, по якій їздив звичайний паровоз. Офіційний статус метро отримало в 1904 році після електрифікації і появи тунелю, який з'єднав площу Омонія і район Тисіо. Довгий час 1 лінія залишалася єдиною лінією афінського метро, і тільки в 2000 році, спеціально до Олімпіади, були відкриті нові 2 і 3 лінії.
Сьогодні афінське метро є найшвидшим і найзручнішим видом громадського транспорту. На метро можна дістатися до круїзного порту Пірей (Piraeus), міжнародного аеропорту Афін «Елефтеріос Венізелос» і головного залізничного вокзалу (станція Лариса). На станціях Doukissis Plakentias і Larissa можна пересісти на приміський поїзд Proastiakos і доїхати до Коринфа, Кіатона і курорту Халкіда. Будівництво лінії 4 почалося в 2017 році і, як очікується, буде відкрито до 2025 року. Вона з’єднає історичний район Гауді та північне передмістя Афін Галаці.
Афінське метро управляється Attico Metro і є частиною системи громадського транспорту Афін. Завдяки цьому квиток на афінське метро діє на тролейбус, трамвай і автобус. Ціна квитка на метро в Афінах становить 1,40 євро, квиток до або з аеропорту Елефтеріос Венізелос коштує 10 євро. В афінському метро турнікетів немає. Натомість є машини для компостування квитків. Квиток необхідно завірити і зберігати до кінця поїздки, т.к. Контролери досить часто перевіряють квитки. Штраф за безквитковий проїзд у громадському транспорті Афін становить 60 євро.
Усередині деяких станцій метро Афін обладнані справжні музеї. Вони прикрашені різними предметами старовини, які були знайдені під час будівництва підземних тунелів. Вмонтовані в стіни скляні вітрини містять старовинний посуд і прикраси, багатовікові скульптури та інші археологічні знахідки. Всі станції афінського метро обладнані спеціальними коліями і платформами для людей з обмеженими можливостями. З їжею та напоями вхід в афінське метро заборонено.

Лінії та час роботи метро Афін

Афінський метрополітен складається із трьох ліній – червоної, зеленої та синьої – і охоплює центр міста, його житлові райони та аеропорт. На багатьох станціях є невеликі експозиції з археологічними знахідками, виявленими під час будівництва підземки. Для обслуговування пасажирів працює 65 станцій, розташованих на 84,5 км шляхів. Час роботи метро з 5:30 до 00:30. По п’ятницям та суботам лінії 2 і 3 працюють до 2:30.

Вартість квитків та проїзду в метро Афін

Вартість проїзного квитка становить € 1.40. Він є дійсним протягом 90 хвилин після активації і може бути використаний в інших видах громадського транспорту. Також проїзд можна оплачувати накопичувальною карткою ΑΤΗ.ΕΝΑ, вартість оформлення якої – € 4.50. Крім того існують проїзні наступних видів: на 24 години – € 4.50, на 5 днів – € 9.00, для поїздки в аеропорт – € 10.00.

Як купити квитки та оплатити проїзд у метро Афін

Квитки можна придбати як у касах, так і в спеціальних автоматах, розташованих на станціях метро. Прохід на станцію здійснюється через турнікет. Квиток треба зберігати до кінця поїздки.