Copyright © 2023 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Dubai metrosu; ancak kısa yeraltı kesimler ile başlıca olarak yerüstü kırmızı ve yeşil iki hattan ibarettir. Yardımıyla esas eğlence merkezleri ve hava limanı dâhil şehir üzerinde kolaylıkla dolaşılabilir. 49 istasyon işlediği ağın uzunluğu 74.6 kilometredir. Metronun çalışma saatleri, cumartesi gününden perşamba gününe kadar 5:50’den 0:00’ye kadar olup çarşamba günü ise 01:00’e kadardır. Cuma günü metro saat 10:00’dan 01:00’e kadar çalışır.

Fiyat

Metroyla seyahat ücreti, mesafesine ve konfor sınıfına bağlı olarak çeşidi değişir. Tier 1 alanı içindeki seyahatin ücreti AED 4.00 olup seyahat uzunluğu 180 dakakidan fazla olmamalıdır. Tier 2 bir alandan diğer alana seyahati kastederek ücreti AED 6.00 olup iki alandan geçen Tier 3 seyahatin ücreti AED 8.50’dir. Gold Class biletleri iki kat pahalıdır.

Ödeme

Abonman biletler, istasyonlarda bulunan gişelerden ve bilet otomatlarından satın alınabilir. Hem nakit para hem banka kartı ile ödenebilir. İstasyonlarda denetimin yapıldığını hesaba katılmalıdır; bu nedenle bilet bozmamaya çalışarak seyahat sonuna kadar saklamalısınız; aksi takdirde ceza vermeniz gerekecek.