Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Інфо

Метро Мюнхена (U-Bahn München) – другий за величиною метрополітен Німеччини, відкритий у 1971 році спеціально до літньої Олімпіади 1972 року. Плани з будівництва мюнхенської підземки виникли з початку XX століття, але з різних політичних та економічних причин, її зведення почалося лише через півстоліття. Першу ділянку із тринадцяти станцій поєднав центр баварської столиці з північним районом Швабінг-Фрайман. Сьогодні мюнхенський метрополітен складається із восьми ліній, на яких лише п'ять наземних станцій, а решта знаходяться під землею.
Метро Мюнхена – зручний, швидкий та вигідний вид громадського транспорту столиці Баварії. Щодня послугами мюнхенської підземки користується понад мільйон людей. Лінії мюнхенського метрополітену пролягають через центр міста та всі його віддалені райони. На метро можна дістатися головного залізничного вокзалу та найбільшого транспортного вузла Мюнхена (München Hauptbahnhof), куди сходяться всі лінії метрополітену. На багатьох станціях мюнхенської підземки можна пересісти на міську електричку, щоб дістатися аеропорту Мюнхена імені Франца-Йозефа Штрауса (Flughafen München «Franz Josef Strauß»). Подорожуючи метро можна відвідати головні визначні пам'ятки Мюнхена, серед яких: Палац Німфенбург (Schloss Nymphenburg), Собор Фрауенкірхе (Frauenkirche), Англійський сад (Englischer Garten), площа Марієнплац (Marienplatz), Музей ВMW.
Мюнхенський метрополітен входить у єдину систему громадського транспорту та керується компанією MVV, яка також обслуговує автобуси та трамваї. Разом із мережею міських електричок S-Bahn München, мюнхенська підземка формує основу залізничного транспорту баварської столиці. Транспортна мережа Мюнхена поділена на тарифні зони. Ціна квитка в метро Мюнхена залежить від кількості зон, що перетинаються, і коливається від 3,70 до 5,60 EUR. Квиток діє протягом трьох годин на всіх видах громадського транспорту. Його потрібно прокомпостувати та зберігати до кінця поїздки – на лініях працюють контролери. Штраф за безквитковий проїзд у громадському транспорті Мюнхена – 60 EUR.
Станції метро Мюнхена позначені синіми табличками з буквою U. Вони обладнані ескалаторами, ліфтами, траволаторами, що робить мюнхенський метрополітен одним із найзручніших у Європі та світі. Сучасний інтер'єр станцій мюнхенської підземки мінімалістичний та дуже яскравий. В обробці зазвичай використовуються різні панелі з недорогих і простих матеріалів, які прикрашають рекламні постери. Система навігації розроблена на найвищому рівні: інформаційні табло, покажчики, схеми. Все дуже просто та зрозуміло. Також на станціях є різні кіоски з газетами, напоями, солодощами, випічкою та закусками.
В основному платформи мюнхенського метрополітену острівного типу, але іноді зустрічаються бічні. Багато хто з них обслуговує декілька маршрутів, тому перед посадкою слід уточнити напрямок поїзда. Поїзди до метро Мюнхена трьох різновидів. Сучасні поїзди C складаються із шести вагонів, об'єднаних у суцільний склад. Старі поїзди A та B дуже схожі один на одного і складаються з 2-6 роздільних вагонів. Двері у вагони відчиняються за допомогою важеля або кнопки, розташованих з двох сторін біля кожної двері.

Лінії

Мюнхенський метрополітен складається з 96 станцій, розташованих на 6 основних лініях-маршрутах, які позначаються відповідним номером та кольором: U1 (зелений), U2 (червоний), U3 (помаранчевий), U4 (бірюзовий), U5 (коричневий), U6 (синій). Існує також два додаткових маршрути – U7 (червоно-зелений) і U8 (червоно-помаранчевий). Перший – піковий і працює з понеділка по п'ятницю, другий діє тільки в суботу. Довжина мережі шляхів метро Мюнхена становить 103.1 км. Час роботи метро з 4:15 до 1:30.

Ціна

Квиток, куплений у метро, дійсний і на інші види транспорту – трамвай та автобус. Одноразовий квиток на коротку відстань (дві зупинки) коштує €1.90. Більш тривала поїздка в межах однієї зони буде коштувати €3.70, в межах двох зон – €5.60. Також є квиток для необмежених поїздок на 1 день вартістю від €8.80. Для туристів пропонуються спеціальні карти CityTourCard, що дозволяють переміщатися в транспорті без обмежень та дають знижку при відвідуванні визначних пам'яток, ресторанів, магазинів та інших закладів-партнерів. Ціна картки на 1 день €15.50, на 2 дні - €22.50, на 3 дні €27.50, на 4 дні €33.90. Діти віком до 6 років можуть користуватися метро Мюнхена безкоштовно. Одноразовий квиток для дітей від 6 до 14 років доступний за фіксованою ціною – €1.80, денний квиток – €3.50, незалежно від кількості зон.

Оплата

Квитки можна придбати в касах або автоматах, встановлених на станціях. Тут немає турнікетів – квитки активуються в спеціальних машинах і перевіряються контролером. Практично всі лінії метро знаходяться в одній зоні – внутрішньому кільці, за винятком кількох станцій U6.