Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Hatlar

Seul metrosu 21 hattan ibarettir. Her hattın kendi numarası veya adı bir de renk işareti var: 1 (koyu lacivert), 2 (yeşil), 3 (portakal renginde), 4 (mavi), 5 (mor), 6 (kahverengi), 7 (haki), 8 (pembe), 9 (bej), AREX (lacivert), Gyeongui-Jungang (firuze), Gyeongchun (firuze), Bundang Line (sarı), Suin Line (koyu sarı), Shinbundang (kırmızı), Incheon (kantaron renginde), Incheon 2 (kabak), EverLine (filizi) ve U (turuncu), Ui (kireç), Gyeonggang (lacivert). Yolculara 453 istasyon hizmet verir. Yolların toplam uzunluğu 422,7 kilometredir. Çalışma saatleri adi günlerde 5:30’dan 1:00’e: tatil günlerde ise 00:00 kadardır.

Fiyat

Seyahat ücreti, mesafesine bağlıdır. 10 kilometreye kadar mesafe standart biletinin ücreti KRW 1350 olup 10 kilometrenin üstünde her 5 kilometre ile ve 40 kilometerenin üstünde her 10 kilometre ile KRW 100 artır. Tek seyahat biletinin kullanılmasında bilet için depozito olarak daha KRW 500 ek olarak ödenmelidir; bu tutar, seyahat sonunda Deposit Refund Machine otomatında geri alınabilir. Kolaylık ve tasarruf için seyahat standart biçimdeki KRW 3000, anahtarlık biçimindeki KRW 500 ücretli Tmoney tamamlanabilen kartıyla ödenebilir. Kartın hacmi KRW 90 000’dir. Bütün kamu taşıtlarında geçerli olup ücretsiz aktarma hakkı verip nihai seyahat ücreti seyahatın toplam uzunluğuna dayanarak belirlenecek.

Ödeme

Biletler ve kartlar, metro istayonlarında bulunan otomatlarda satılır. Banka kartları, banknotlar ve madeni para kabul edilir. İstasyona girişte kart veya bilet turnikedeki okuyucuya bastırılıp seyahat sonuna kadar saklanmalıdır çünkü çıkışta kart veya bilet yine onaylanmalıdır. Biletle sizin olmayan istasyonda çıkarsanız turnike açılmayacak.