Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Лінії

Токійський метрополітен налічує 290 станцій, розташованих на тринадцяти лініях метро, які керуються двома незалежними операторами. Кожна лінія має свою назву, а також літерне і колірне позначення. Лінії оператора Tokyo Metro: H – Hibiya (срібляста), G – Ginza (помаранчева), M – Marunouchi (червона), T – Tōzai (небесна), C – Chiyoda (зелена), Y – Yūrakuchō (золотиста), Z – Hanzōmon (фіолетова), N – Namboku (бірюзова), F – Fukutoshin (коричнева). Лінії оператора Toei Subway: A – Asakusa (рожева), I – Mita (блакитна), S – Shinjuku (салатова), E – Ōedo (рубінове). Загальна довжина ліній становить 310,3 км. Час роботи метро Токіо: з 5:00 до 1:00.

Ціна

Вартість проїзду в метрополітені Токіо залежить від відстані поїздки і варіюється від 170 до 310 JPY. Квитки у кожного оператора свої, і для пересадки на лінію іншого оператора потрібно купити новий квиток, або в пункті відправлення придбати спеціальний квиток з функцією пересадки вартістю від 280 до 530 JPY. Крім того, діє квиток на 11 поїздок вартістю від 1700 до 3100 JPY, проїзний на 1 день – 700 JPY, проїзний на 1 день, дійсний на лініях обох операторів, – 1000 JPY. Також у кожного оператора доступні проїзні: на 1 місяць вартістю 17 300 JPY, на 3 місяці – 49 310 JPY і на 6 місяців – 93 420 JPY. Проїзд можна сплачувати безконтактною накопичувальною карткою PASMO ємністю до 20 000 JPY, яка діє в усіх видах громадського транспорту. Вартість оформлення картки – 1000 JPY, які зараховуються на рахунок, плюс 500 JPY застави. При поверненні карти застава повертається за вирахуванням 210 JPY.

Оплата

Квитки та картки можна придбати в терміналах, встановлених на кожній станції. Вони приймають як готівку, так і кредитні картки. При проході через турнікет квиток потрібно вставити в спеціальний отвір і після забрати його з іншого боку, зберігаючи до кінця поїздки. Після прибуття на кінцеву станцію квиток необхідно знову вставити в спеціальний отвір в турнікеті (якщо він одноразовий, він залишиться всередині). Якщо ви проїхали свою станцію, турнікети можуть не пропустити вас. Різницю в ціні квитка можна доплатити на виході, помістивши його в спеціальний апарат. При оплаті карткою її потрібно піднести до спеціального віконця на турнікеті для списання коштів.