Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Інфо

Бостонський метрополітен є одним із найстаріших метрополітенів у Сполучених Штатах і світі, відкритий у 1897 році. Бостонський метрополітен є шостим за довжиною та четвертим за завантаженістю метро в Сполучених Штатах. Перша лінія бостонського метро складалася лише з трьох станцій у центрі Бостона і стала першою лінією підземного метро в США. За понад сто років існування бостонський метрополітен розрісся до п’яти ліній, прокладених як під землею, так і на поверхні, з яких три є класичними лініями метро, одна лінія легкорейкового транспорту та одна лінія метробуса.
Бостонське метро - дуже популярний, вигідний і зручний вид громадського транспорту в столиці Массачусетса, послугами якого щодня користуються більше трьохсот тисяч пасажирів. Лінії бостонського метро щільно перетинають центр міста, з'єднуючи його з околицями та великими передмістями, включаючи Бруклін, Кембридж, Ньютон, Сомервіль. На метро можна дістатися до Північного і Південного вокзалів Бостона (North Station і South Station), а також до аеропорту Логан (General Edward Lawrence Logan International Airport). Багато визначних пам'яток Бостона розташовані поблизу станцій метро, зокрема: Faneuil Hall, New England Aquarium, The Museum of Fine Arts, Boston Common, бейсбольний стадіон Fenway Park.
Бостонське метро управляється MBTA і разом із міськими автобусами утворює основу транспортної системи головного студентського міста США. Вартість квитка в бостонському метро становить 2,40 USD. Він виготовлений у формі багаторазового паперового квитка CharlieTicket і дійсний протягом двох годин у метро та місцевих автобусах. Щоб заощадити, ви можете придбати квиток на день, тиждень або місяць. Прохід до станції здійснюється через турнікети. Квитки потрібно зберігати до кінця поїздки – на лініях працюють контролери.
Станції бостонського метрополітену позначаються табличками з логотипом Т у колі або назвою станції на фоні, що збігається з кольором лінії. Більшість станцій бостонського метрополітену, незважаючи на чималий вік підземки, обладнані ескалаторами, а також ліфтами для людей з обмеженими можливостями. Інтер'єр станції бостонського метро не відрізняється строкатістю - все просто і лаконічно. Багато з них досить зруйновані і потребують ремонту. Зберігає надійність і якість будівельних конструкцій минулих років. Завдяки продуманій навігації, а також поїздам, стінам, стелі та покажчикам, пофарбованим у колір лінії метро, заблукати в бостонському метро неможливо.
Станційні платформи Бостонського метро берегового типу. Багато з них з сильним вигином або нахилом. Деякі станції обслуговують кілька напрямків, тому перед посадкою потрібно уважно подивитися на маршрут і кінцеву станцію поїзда. Потяги бостонського метро досить старі, з окремими вагонами. Більшість із них живляться від пантографа, решта — від третьої контактної рейки. Двері поїздів бостонського метро відкриваються автоматично.

Лінії

Метрополітен Бостона налічує 133 станції, які розташовані на п'яти розгалужених лініях: трьох лініях традиційного метро, лінії швидкісного трамвая і лінії метробуса. Кожна лінія має свою назву, відповідну до її колірного позначення: Green Line (зелена), Orange Line (помаранчева), Blue Line (синя), Red Line (червона), Silver Line (срібляста). На лініях Green Line і Silver Line функціонує по 4 маршруту: GL B, GL C, GL D і GL E, а також SL 1, SL 2, SL 4 і SL 5, а Red Line розгалужується на дві частини на півночі Бостона. Довжина мережі метро Бостона складає 126 км. Час роботи метро Бостона з 5:00 до 1:00 в будні дні та в суботу, з 6:00 до 1:00 в неділю та святкові дні. Потяги ходять з інтервалом від 3 до 15 хвилин.

Ціна

Вартість проїзду в бостонському метро становить 2,40 дол. Цей тариф можна зручно оплатити за допомогою багаторазової паперової картки CharlieTicket або смарт-картки CharlieCard. Після активації ваш квиток залишається дійсним протягом 2 годин, що дозволяє використовувати його як у метро, так і в місцевих автобусах. Користуючись місцевим автобусом, експрес-автобусом, срібною лінією та/або метро, ви можете пересаджуватися до двох разів протягом цього періоду, сплачуючи лише за найдорожчу послугу. Наприклад, якщо ви користуєтеся метро, місцевим автобусом або іншим місцевим автобусом, ви платите лише за проїзд у метро.
Крім того, бостонське метро пропонує зручні варіанти проїзних для безперебійної подорожі. Ви можете вибрати абонемент на 1 день за ціною 11 доларів США, абонемент на 1 тиждень за 22,50 доларів США або абонемент на 1 місяць за 90,00 доларів США. Ці абонементи пропонують необмежену кількість пересадок і дійсні для використання в метро, місцевому автобусі та на срібній лінії.

Оплата

Квитки CharlieTicket і смарт-картки CharlieCard можна купити та поповнити в касах і автоматах, розташованих на більшості станцій метро Бостона. До сплати приймаються готівка та банківські картки, а смарт-карту CharlieCard можна поповнити через інтернет. Якщо на станції немає автомата або Ви не встигли придбати квиток, за проїзд можна сплатити готівкою, однак якщо на станції відправлення був квитковий автомат, Вам доведеться додатково сплатити 3 USD комісії. Прохід на станцію метро Бостона здійснюється через турнікет. Квитки потрібно зберігати до кінця поїздки – на лініях працюють контролери.