Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Інфо

Метро Берліна (U-Bahn Berlin) – один із найстаріших метрополітенів Європи та найстаріший метрополітен Німеччини, відкритий у 1902 році. Перша лінія берлінської підземки була прокладена над землею чавунними естакадами і з'єднала Постдамську площу зі східним берегом річки Шпрее через міст Обербаумбрюкке. У її проектуванні брав активну участь легендарний німецький інженер та винахідник Вернер фон Сіменс, засновник однойменної компанії.
Сьогодні метро Берліна є мережею з дев'яти підземних ліній, які щодня обслуговують півтора мільйона пасажирів. Станції берлінського метрополітену дуже густо заповнюють місто від центру до околиць, що дозволяє дістатися на метро майже в будь-яку точку Берліна, чи то Замок Шарлоттенбург (Schloss Charlottenburg), чи Бранденбурзькі ворота (Brandenburger Tor). В аеропорт Шенефельд можна доїхати з пересадкою на приміський поїзд, а в аеропорт Тегель з пересадкою на автобус від станції метро Kurt-Schumacher-Platz. У майбутньому планується відкриття нових ділянок метро, переважно у західній частині міста.
Метро Берліна керується транспортною компанією BVG, до якої крім метрополітену входять автобуси, трамваї та катери. Разом з лініями заміських поїздів (S-Bahn Berlin) вони залишають основу громадського транспорту столиці Німеччини. Транспортна мережа Берліна поділена на три тарифні зони: центр міста (A), околиці (B) та передмістя (C). Берлінський метрополітен розташований в межах зон A та B. Вартість проїзду в метро Берліна складає 3,20 EUR. Квиток діють протягом двох годин у всіх видах громадського транспорту.
Турнікетів у метро Берліна немає. Отримані квитки обов'язково необхідно прокомпостувати і зберігати до кінця поїздки, т.к. контролери їх часто перевіряють. Штраф за безквитковий проїзд у громадському транспорті Берліна складає 60 EUR. Усередині станції оформлені в основному в темних тонах і досить аскетично - всі деталі інтер'єру обов'язково виконують функцію. Це робить метро Берліна дуже зручним для пасажирів, хоч і не дуже привабливим. Також у Берлінському метрополітені скрізь працює телефонний зв'язок.
Платформи станцій часто обслуговують кілька напрямків, тому при посадці слід уважно подивитися куди слід поїзд. Двері у вагони відкриваються за допомогою кнопки, розташовані з двох сторін біля кожної двері.

Лінії

Берлінський метрополітен налічує 175 станції, розташованих на 9 лініях. Лінії мають свої числові і кольорові позначення: U1 (зелена), U2 (червона), U3 (бірюзова), U4 (жовта), U5 (коричнева), U6 (фіолетова), U7 (блакитна), U8 (синя), U9 (помаранчева). Загальна довжина ліній складає 155 км. У будні дні Берлінське метро працює з 4:00 до 1:00, у вихідні – цілодобово. Лінії метро тісно переплітаються з іншим громадським транспортом, на який можна здійснити пересадку на багатьох станціях.

Ціна

Метро Берліна поділено на тарифні зони, від яких залежить вартість проїзду. Одноразовий квиток в зоні AB (в центр міста та прилеглих районах) коштує 3,20 EUR, в зоні BC (прилеглі райони та околиці міста) – 3,80 EUR, у всіх зонах ABC – 4,00 EUR. Квиток дійсний дві години у всіх видах громадського транспорту. Крім того є квитки: на три зупинки вартістю 2,20 EUR, на 1 день – 9,50 EUR, на 7 днів – 39,00 EUR. Також є одноденний груповий квиток на 5 осіб вартістю 29,00 EUR. Діти віком до 6 років можуть користуватися Берлінським метро безкоштовно. Для дітей віком від 6 до 14 років пропонуються спеціальні дисконтні тарифи.

Оплата

Квитки можна придбати у терміналах, які знаходяться на станціях метро та всередині трамваїв і автобусів. Розрахуватися можна як банківською карткою, так і готівкою. Придбаний квиток потрібно обов'язково прокомпостувати в автоматі, який стоїть поруч з терміналом для покупки квитка. На квитку ставиться печатка з датою, часом і станцією валідації квитка. У Берлінському метрополітені немає турнікетів. Перевірка квитків здійснюється контролерами, тому квитки треба зберігати до кінця поїздки.