Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Інфо

Бухарестський метрополітен — відносно молодий метрополітен у Європі, відкритий у 1979 році з метою покращення транспортної системи румунської столиці. Плани будівництва бухарестського метро з'явилися наприкінці 30-х років 20 століття, але в справу втрутилася Друга світова війна. Лише через сорок років, після стабілізації політичної та економічної ситуації, була відкрита перша ділянка метро. Лінія була прокладена вздовж річки Дамбовіта, з'єднуючи центр Бухареста з озером Морія.
Сьогодні бухарестське метро складається з п'яти ліній, більшість з яких проходять під землею і покривають значну частину міста. Метро є найшвидшим і найзручнішим видом громадського транспорту, неподалік від якого знаходяться головні визначні пам'ятки Бухареста: Палац парламенту (Palatul Parlamentului), Національний історичний музей Румунії (Muzeul Național de Istorie a României), Ботанічний сад. (Grădina Botanică din Bucureşti), палац Котрочень ( Palatul Cotroceni). Ви також можете сісти на метро до головного Північного залізничного вокзалу (Gara de Nord), а звідти сісти на автобус або поїзд до міжнародного аеропорту Бухареста імені Анрі Коанди (Aeroportul Internaţional Henri Coandă).
Метро Бухареста обслуговується транспортною компанією Metrorex. Автобуси, трамваї та тролейбуси належать РАТБ, тому квиток у метро не діє у наземному громадському транспорті.
Входи в метро Бухареста позначені непомітними знаками. Більшість із них обладнані підйомниками для людей з обмеженими можливостями. Внутрішня частина станцій метро Бухареста трохи похмура, з дуже простим і акуратним дизайном, який підкреслює зручність, а не зовнішній вигляд. Потяги ходять як сучасні, так і досить старі. Між вагонами немає перегородок, що дозволяє рівномірно розподілити пасажирів по поїзду. Двері вагона відкриваються автоматично.

Лінії

Бухарестський метрополітен складається з п'яти ліній, позначених кольорами та цифрами: M1 (жовта), M2 (синя), M3 (червона), M4 (зелена) та M5 (помаранчева). Жовта лінія є кільцевою: станція Dristor 1 призначена для проходу поїздів лінії M1 та M3, а станція Dristor 2 є кінцевою лінією M1. Для обслуговування пасажирів у Бухарестському метро працює 63 станції, що розташовані на 70 км колій. Час роботи метрополітену Бухареста з 5:00 до 23:00.

Ціна

Система метро Бухареста використовує магнітні картки як основний спосіб оплати проїзду. Ці картки надають доступ до певної кількості поїздок або необмежених поїздок протягом визначеного періоду часу. Вартість квитків наступна: 1 поїздка - 3 RON, 2 поїздки - 6 RON, 10 поїздок - 25 RON,
Абонемент на 24 години - 8 RON, абонемент на 72 години - 20 RON, тижневий абонемент - 30 RON. Важливо зауважити, що квитки на метро дійсні виключно для проїзду в межах системи метро Бухареста та не застосовуються для інших наземних видів громадського транспорту в Бухаресті.

Оплата

Квитки на метро Бухареста можна зручно придбати в касах і торгових автоматах, розташованих на станціях метро Бухареста. Крім того, мандрівники можуть здійснити оплату за допомогою банківської картки або мобільного телефону, оснащеного функцією безконтактної оплати, на спеціальних турнікетах з відповідними символами. Доступ до платформи здійснюється за допомогою турнікетів.