Copyright © 2024 Discover Ukraine LLC.

Інфо

Будапештський метрополітен є найстарішим метро в континентальній Європі та одним із найстаріших метрополітенів у світі, відкритим у 1896 році. Перша лінія Будапештського метро була побудована під проспектом Андраші німецькою компанією Siemens & Halske. Вона стала першою у світі електрифікованою лінією метро, що з’єднала площу Верешмарті та площу Героїв. Через різні політичні та економічні причини тривалий час він залишався єдиною лінією метро.
Сьогодні будапештське метро являє собою мережу з чотирьох ліній, більшість з яких проходять під землею. Лінії 2 і 3 були відкриті більш ніж через півстоліття в 70-х роках, а лінія 4 нещодавно, у 2014 році. Більше мільйона пасажирів щодня користується метро Будапешта. Будапештський метрополітен з’єднує три головні залізничні станції, проходячи через головні визначні пам’ятки угорської столиці: Оперний театр (Magyar Állami Operaház), Будайську фортецю (Budai Vár), Базиліку Святого Стефана (Szent István-bazilika). Станція Deák Ferenc tér є найбільшим пересадковим вузлом будапештського метро, де сходяться три з чотирьох ліній.
Будапештський метрополітен експлуатується транспортною компанією BKV і є частиною єдиної мережі громадського транспорту угорської столиці. Крім метро, в нього входять автобуси, тролейбуси і трамваї. Ціна квитка на метро в Будапешті становить 350 HUF. Він діє 60 хвилин на всіх видах громадського транспорту (30 хвилин на лінії М1). Квитки можна придбати в автоматах, а також у касах і кіосках міста. У будапештському метро турнікетів немає, але є багато інспекторів, які перевіряють квитки у вагонах, а також на вході та виході з метро. Квиток необхідно завірити та зберігати до кінця поїздки. Штраф за безквитковий проїзд у громадському транспорті в Будапешті становить 8000 HUF.
Вхід на станцію будапештського метро часто можна сплутати з підземним переходом. Більшість станцій спроектовані просто, але функціонально: багато вказівників, схем та інформаційних табло. Окремо від них стоїть найстаріша лінія М1, яка практично зберегла свій первісний вигляд і внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тунелі тут вузькі, стелі на станціях низькі, а стіни викладені автентичною плиткою. Маленькі потяги з трьох жовтих вагонів у античному стилі їздять між станціями на лінії М1. Ця дивовижна подорож закінчується музеєм метро на станції Deak Ferenc ter.

Лінії

Будапештський метрополітен складається із чотирьох ліній, кожна з яких позначається своїм номером та кольором: M1 (жовта), М2 (червона), М3 (синя) і М4 (зелена). Він налічує 52 станції, які розташовуються як в центрі міста, так і в його віддалених районах. Загальна довжина ліній метро Будапешта становить 37, 6 км. Час роботи метро з 4:30 до 24:00.

Ціна

Вартість проїзного квитка – 350 HUF. Квиток дійсний до закінчення поїздки на мережі метрополітену у разі використання метро. Подорож має бути завершено не пізніше 80 хвилин з моменту підтвердження або 120 хвилин у нічних рейсах. Блок із 10 квитків коштує 3000 HUF. Крім того, є квитки для необмеженого проїзду Budapest travelcard на 1 день – 2500 HUF, на 3 дні – 5500 HUF. Для туристів пропонуються спеціалізовані карти – Budapest Card. На додаток до безкоштовного проїзду громадським транспортом по карті пропонується кілька інших послуг, таких як безкоштовне та пільгове відвідування музеїв та термальних ванн, а також знижки на харчування та культурні заходи. Вартість карток на 1 день - 11990 HUF, на 2 дні - 17990 HUF, на 3 дні - 22990 HUF.

Оплата

Проїзні квитки можна придбати як у касах і автоматах на станціях метро, так і на автобусних зупинках і розв'язках. Замість турнікетів в метро Будапешта встановлені валідатори, де потрібно активувати квиток. На лініях та станціях будапештського метрополітену працюють контролери, тому квиток варто зберігати до кінця поїздки.